4 [nejlepší] tipy pro investice do bitcoinů

Investice do bitcoinů: Víte, jaké jsou nejlepší tipy pro nové investory?

Chcete investovat do bitcoinu, ale svět kryptoměn je pro vás velká neznámá? Pravdou je, že obchodování s bitcoiny může být pro začátečníky často skličující a složité.

Proto jsme pro vás sepsali několik základních tipů, abyste činili informovaná obchodní rozhodnutí a mohli strategicky investovat do kryptoměn s návratností vašich investic.

 

Pro začínající obchodníky a investory do bitcoinu je většinou proniknutí na kryptoměnový trh náročné a celý proces obchodování se jim jeví komplikovaný.

Ve skutečnosti je krypto prostor riskantní pro všechny – ať už se jedná o začátečníky nebo zkušené investory.

Na rozdíl od obchodování s akciemi není kryptoměna spravována žádným centrálním orgánem, který by investorům poskytoval rady.

Podle analytiků zaměřených na krypto prostor většina investorů do bitcoinu, kteří přišli o peníze, neprovedli řádnou analýzu.

Stejně jako v každém jiném investičním podniku byste měli jasně znát všechna fakta a zjistit si všechny potřebné informace ještě předtím, než se do obchodování s kryptoměnami pustíte.

Na internetu kolují nejrůznější fámy a nepravdivé informace o světě kryptoměn a někdy je těžké oddělit fakta od výmyslů.

Právě to mnoho začínajících investorů a obchodníků do bitcoinu odradí již v prvotní fázi výzkumu a k samotnému aktivnímu působení na trhu s kryptoměnami se již nedostanou.

Tomuto a dalším selhání se však můžete snadno vyhnout – podívejte se na následující základní tipy pro obchodování s bitcoiny.

 

Co bystě při obchodování s bitcoiny neměli opomenout?

1) Proveďte počáteční průzkum

Ačkoliv je svět kryptoměn relativně nový, obchodování s bitcoiny je tu přeci jen již několik let a od jeho vzniku se toho hodně změnilo. V případě, že právě začínáte, musíte si udělat vlastní průzkum.

Pochopení toho, do čeho se pouštíte, vám pomůže učinit informovaná investiční rozhodnutí. Kryptoměny představují skvělou investiční příležitost, nicméně s sebou přináší mnoho rizik.

Je třeba detailně si prostudovat téma obchodování s kryptoměnami či investování do kryptoměn.

Nastudujte si základní technologii bitcoinů a informujte se o tom, jak funguje celý systém.

Umíte zodpovědět otázky typu: „Co je to blockchain?“, „Jaké bitcoinové deriváty na trhu existují?“, „Jaká je nejmenší jednotka bitcoinu?“ apod.

Nejdříve se vzdělávejte a až pak přejděte na investice do bitcoinu.

 

2) Naučte se základy nákupu a prodeje bitcoinů

Před tím, než se po hlavě vrhnete do kryptoměnových obchodů, naučte se v tom chodit! Musíte porozumět základní mechanice obchodování s bitcoiny.

Naučte se, jak prodávat a nakupovat bitcoiny, a zjistěte si, jaké jsou nejjednodušší a nejbezpečnější platformy, se kterými můžete začít nakupovat bitcoiny.

Například eToro je dobrým místem pro nové bitcoinové investory – a to díky komplexní nabídce, která zahrnuje obchodní platformu, burzu, peněženku, staking a další.

Zároveň disponuje intuitivním rozhraní s možností začít nakupovat další významné kryptoměny, jako jsou litecoin, ethereum a Bitcoin Cash.

investice do bitcoinu přes platformu eToro

{etoroCFDrisk} % maloobchodních účtů CFD přichází o peníze.

Investování do kryptoaktiv je v některých zemích EU velmi volatilní a neregulované. Žádná ochrana spotřebitele. Na zisky se může vztahovat daň.

Stejně jako u všech ostatních finančních investic je důležité naučit se ochránit vaše aktiva. V případě bitcoinů musíte chránit vaše digitální aktiva před podvodníky a kybernetickými útoky.

Bitcoiny můžete ukládat do peněženky, jako je například peněženka Ledger Nano S nebo Trezor (zde koupíte přímo od výrobce), jež jsou považovány za nejbezpečnější bitcoinové peněženky.

 

3) Postupujte pomalu

Po několika týdnech důkladného průzkumu můžete mít pocit, že víte téměř všechno o obchodování s bitcoiny. Možná toho víte hodně, ale to neznamená, že byste měli investovat naslepo a bez rozmyslu.

Riziko je neodmyslitelnou součástí všech investic – a to platí i pro obchodováním s bitcoiny. Digitální měna a její cena se stále vyvíjí, a vy tak musíte našlapovat opatrně.

Rizika spojená s působením na kryptoměnovém trhu jsou vysoká, což znamená, že můžete buď zhodnotit, nebo ztratit celou vaši investici.

Nejprve proto investujte malé částky a vyčkejte, jakým směrem se vyvinou, než vaše investice navýšíte.

Nastudujte si jednotlivé obchodní strategie a vyzkoušejte si je nejprve nanečisto – většina obchodních platforem nabízí možnost demo účtu (např. tato), kde si bezplatně a hlavně bez rizik finančních ztrát můžete obchodování nanečisto zkusit.

 

4) Diverzifikujte vaše kryptoměnové portfolio

Vložení všech vajec do jednoho košíku může být zásadní chybou, která vás připraví o všechno! Toto platí vždy, nejen pro investice do bitcoinu a kryptoměn.

Kromě bitcoinu jsou v kryptoprostoru i další produkty, do kterých můžete investovat. Efektivně diverzifikujte vaše investice.

Můžete investovat do dalších digitálních aktiv, jako je litecoin, ether, Bitcoin Cash nebo ripple.

Pokud se chystáte investovat do bitcoinu, výše uvedené tipy by vám při vstupu do krypto prostoru měly poskytnout užitečné informace.

Nicméně počítejte s tím, že vám občas asi obchodování s bitcoiny bude připomínat divokou jízdu na horské dráze.

Je dobře známo, že trh s digitální měnou je neuvěřitelně volatilní, takže budete potřebovat strategie pro řízení cenových výkyvů a pro návratnost vašich investic.

 

TIP: ZAČNĚTE OBCHODOVAT S KRYPTOMĚNAMI

1) Aktivně obchodujte s kryptoměnami přes světového brokera
[VÍCE INFORMACÍ ZDE].

2) Pasivně kopírujte úspěšné investory s kryptoměnami
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

3) Využijte vše v jednom: obchodní platformu, burzu, peněženku, staking, připravená portfolia, demo účet a další
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]