Cosmos (ATOM): Vše o této kryptoměně

Cosmos (ATOM): Hledáte nová digitální aktiva, do kterých investovat?

Krypto projekt Cosmos se řadí mezi blockchainové technologie 3. generace a cena jeho nativní mince – ATOMu v poslední době vykazuje slibný růst.

Přečtěte si vše podstatné o projektu Cosmos a zjistěte, zda je právě teď vhodná doba investovat do jeho digitální mince ATOM.

Rádi byste věděli, zda se na základě současného vývoje kryptoměnového trhu vyplatí nákup digitálního aktiva Cosmos (ATOM)?

Možná si nejste jisti, zda je investice do Cosmos (ATOM) bezpečná, nebo jste ve světě blockchainové technologie 3. generace noví, a chcete se dozvědět na jakém principu krypto projekt Cosmos funguje?

Investice do projektu Cosmos a jeho nativní měny ATOM by mohla být jedním z dobře načasovaných finančních rozhodnutí – měna ATOM má totiž v porovnání s jinými velkými kryptoměnami relativně nízkou obchodní cenu.

Ta však dlouhodobě roste, zatímco se ATOM na začátku roku 2021 obchodoval za 6,49 USD, je současná cena se pohybuje okolo 35 USD za minci.

Jedná se o neuvěřitelný růst ceny tohoto digitálního aktiva, který za posledních 9 měsíců nevykázal žádné známky zpomalení.

To je hlavní důvod, proč se většina odborníků domnívá, že má digitální token ATOM ještě další prostor k růstu.

cosmos logo

Tato digitální měna projektu Cosmos tak svým držitelům přináší – a zřejmě i nadále přinášet bude – vysoké výnosy.

Jedním z hlavních důvodů, proč investovat do tokenu ATOM, je plánované zavedení decentralizovaných financí (DeFi) do projektu Cosmos.

To bude možné díky decentralizované burze Gravity DEX.

Tímto updatem může ATOM oslovit další uživatele, které přiláká možnost nákupu, prodeje a držení kryptoměn na decentralizované burze.

Tím by se nová burza Gravity DEX mohla stát hlavním konkurentem Uniswapu.

V následujícím článku se detailněji podíváme na krypto projekt Cosmos, jeho nativní token ATOM a důvody, proč do tohoto digitálního aktiva investovat, či nikoliv.

 

Co je to Cosmos?

Cosmos spatřil světlo světa v roce 2017, kdy byl uveden mezi širokou veřejnost prostřednictvím počáteční nabídky mincí – Initial Coin Offering (ICO).

V současné době se jedná o jeden z nejoblíbenějších krypto projektů, které se zaměřují na interoperabilitu blockchainových technologií – tedy na schopnost blockchainů vzájemně si poskytovat služby a efektivně spolupracovat.

Cosmos (ATOM) se rovněž nachází mezi top 50 digitálními aktivy z hlediska tržní kapitalizace – aktuálně mu patří 25. místo.

Cosmos používá pro správu a staking svůj nativní token ATOM, pomocí kterého řídí ekosystém Cosmos.

Cosmos pomocí propracovaného ekosystému propojených služeb a aplikací řeší některé z největších problémů, se kterými se blockchainový průmysl potýká a snaží se odstranit chyby blockachinů první a druhé generace.

Jedním z problémů je interoperabilita.

Většina blockchainových projektů se snaží vyvinout zcela unikátní síť založenou na svébytných blockchainových technologiích, aby tak mohla ovládnout decentralizovaný finanční prostor.

Třebaže je tento postup výhodný v rámci boje proti konkurenci v DeFi, k unikátním inovacím systémů nemají přístup jiné sítě.

Právě to byl hlavní důvod, proč Cosmos vznikl – aby fungoval jako určitý „internet blockchainů“, který využívá své open-source nástroje k usnadnění transakcí a operací mezi různými blockchainy.

Cosmos zahrnuje kromě nativního tokenu (ATOM) ještě dvě další entity:

  • Interchain Foundation: podporuje ekosystém, který přispívá k tvorbě celého ekosystému Cosmos. Například poskytuje granty vývojářům, kteří mají jedinečnou inovaci, kterou by chtěli zahrnout do ekosystému Cosmos.
  • Cosmos Network: dohlíží na vytvoření nové tokenové ekonomiky. Například umožňuje vývojářům vytvářet herní ekonomiky, které jsou ve vlastnictví samotných hráčů.

Cosmos na své platformě nabízí k dispozici více než 248 aplikací a služeb, které dosahují hodnoty ve výši více než 70 miliard USD.

Právě proto se mnozí analytici shodují na tom, že se Cosmos (ATOM) může brzy stát dalším aktivem s obrovskou tržní kapitalizací.

 

Jakým způsobem investovat do projektu Cosmos (ATOM)?

Chcete-li začít investovat do krypto projektu Cosmos (ATOM), musíte si nejprve otevřít účet na některé z kryptoměnových burz, která ATOM nabízí k nákupu a prodeji.

ATOM naleznete na renomovaných burzách kryptoměn, jako je Binance či Coinbase.

Vzhledem k tomu, že Cosmos nadále těží z výhody vůbec první interoperabilní blockchainové platformy na krypto trhu, mnoho kryptoanalytiků a odborníků se domnívá, že je Cosmos (ATOM) dobrá investice ve srovnání s jinými běžnými kryptoměnami a DeFi tokeny.

 

Vyplatí se investice do Cosmos (ATOM)?

Projekt Cosmos představuje inovativní technologii, která může změnit způsob, jakým svět vnímá blockchainovou technologii.

Cosmos totiž zavedl interoperabilitu do prostoru blockchainu, která umožňuje protokolům komunikovat a vzájemně využívat své zdroje.

Cosmos přinesl revoluci v tom, jak budou v budoucnu vytvářeny další blockchainy.

 

TIP: Ověření krypto brokeři
Pro obchodování s kryptoměnami můžete využít prověřené brokery Plus500 (CFD broker – více informací zde) nebo eToro (velká recenze zde) či největší kryptoměnovou burzu Binance (recenze zde).

 

Kdo by měl přidat Cosmos (ATOM) do investičního portfolia?

Ze zařazení ATOMu do portfolia může mít prospěch více typů investorů a obchodníků.

Jakým způsobem mohou těžit z investice do ATOMu, stručně popíšeme níže

Vyznavači decentralizovaného financování DeFi

Decentralizované finance (DeFi) prostřednictvím decentralizovaných aplikací (DAPPS) jsou žhavým trendem současného krypto světa.

Cosmos soustavně pokračuje ve vylepšování, které činí blockchainy a jejich aplikace interoperabilními s jinými sítěmi.

Tento fakt bude mít zásadní vliv na budoucí oceňování jeho nativního tokenu ATOM. Držení ATOMu v portfoliu fanouška DeFi by mohlo držiteli přinést obrovské zisky.

 

Růstoví investoři

Růstoví investoři se zajímají o základy projektu jako takového. Interchain Foundation zpřístupňuje informace prostřednictvím blogů a kanálů sociálních médií na internetu.

Růstoví investoři by mohli těžit z růstu ekosystému Cosmos.

 

Hodnotoví investoři

Hodnotoví investoři věří, že cena digitálního aktiva nezaslouží možnosti jeho vydávajícího orgánu.

Přestože má Cosmos nadále spravovaná aktiva v hodnotě více než 70 miliard dolarů, nadále se obchoduje jen něco přes 35 USD. To znamená, že kryptoměna je v mnoha ohledech podhodnocena.

V důsledku toho mohou hodnotoví investoři provést rozsáhlý průzkum plánu projektu a milníků, kterých by bylo možné v budoucnosti dosáhnout.

V dlouhodobém horizontu by dosažení nejlepšího výpočtu mohlo znamenat, že ATOM bude digitálním aktivem, které přináší větší zisky do portfolia hodnotných investorů.

 

Nadšenci blockchainu

Jako někdo, kdo se v blockchainu vyzná, si nadšenec mohl najít čas a projít si whitepapery (zakládající dokumenty), aby věděl, jak Cosmos funguje.

To by jej mohlo povzbudit, aby se rozhodl investovat do tokenu ATOM.

Nadšenci blockchainu by mohli být jedním z nejlepších příjemců ATOMu, protože se mohou ponořit hluboko do základů sítě Cosmos.

 

Krypto obchodníci

Jedná se o obchodníky, kteří upřednostňují obchodování s kryptoměnami před jinými aktivy. Studium cenové historie tokenu ATOM by mohlo zaujmout právě tyto obchodníky.

Provedení fundamentální a technické analýzy a sledování aktuálních zpráv by navíc mohlo obchodníkovi s kryptoměnami pomoci předurčit cenu, kterou by ATOM mohl v krátkodobém a dlouhodobém horizontu získat.

 

Denní krypto obchodníci

Je známo, že tito obchodníci využívají změny cen aktiv během dne.

V závislosti na strategii, kterou takový obchodník používá, by mohl těžit z cenových pohybů ATOMu během jednoho obchodního dne.

 

Je investice do tokenu ATOM riziková?

Investice do ATOMu krypto projektu Cosmos a do dalších kryptoměn s sebou přináší velké obrovské riziko. Kryptoměny představují extrémně volatilní investiční nástroj.

Investice na kryptoměnovém trh tak v sobě kromě potenciálního zisku vždy obsahuje také možné riziko ztráty investovaného kapitálu.

Jednou z nejdůležitějších otázek, které byste si měli vždy před investováním do jakéhokoliv aktiva položit, je, zda potenciální důsledky rizika převažují nad možnými zisky, které by mohly investice přinést.

Právě proto je naprosto zásadní pochopit, na jakém principu Cosmos funguje, jaké jsou jeho přednosti, ale i slabé stránky, abyste mohli učinit informované investiční rozhodnutí postavené na objektivních faktech.

Proveďte vlastní rešerši a doplňte si veškeré informace, které vám o projektu Cosmos a jeho nativní měně ATOM zatím unikají.

Kromě toho dodržujte pravidlo diverzifikace. Rozložte své investice plošně – investuje do více typů aktiv.

Nezáleží na tom, jak moc konkrétnímu digitálnímu aktivu důvěřujete, investování veškerého kapitálu do jediného aktiva by mohlo to mít za následek nevratné ztráty v krátkém období.

Nezapomínejte, že investování do kryptoměn je extrémně riskantní.

Jeden z hlavních důvodů, proč by se investice do ATOMu nemusela vyplatit, lze přičíst konkurenci.

Existuje několik interoperabilních blockchainů, jako jsou Polkadot, Chainlink a Avalanche, které dělají vše pro to, aby ovládly decentralizovaný finanční trh.

 

Je ekosystém Cosmos bezpečný?

Krypto projekt Cosmos je obecně považován za bezpečný. Vysoká míra bezpečnosti je přičítána algoritmu proof-of-stake (POS), na jehož základě projekt funguje.

Díky tomu jsou uživatelé, kteří poskytují vyšší množství tokenů ATOM, vybráni k ověřování transakcí a získávání odměn.

S tímto by bylo extrémně obtížné pro někoho, kdo použil velké množství tokenů, využít svou pozici validátora k hacknutí sítě.

Kromě toho jsou problémy s uzly validátoru, u nichž bylo zjištěno, že jednají nečetným způsobem, odpovídajícím způsobem řešeny.

 

Je ekosystém Cosmos legitimní?

Projekt Cosmos, jeho nativní token ATOM a inovace, které do krypto prostoru vnáší, uznává řada jiných významných společností, které využily softwarová řešení Cosmos.

Mezi další projekty navázané na Cosmos patří mimo jiné kryptoměnová burza Binance, KIRA Network, Regen Network, Aragon, FOAM, COMDEX, Hyperledger, Persistence nebo Cyber ​​Consensus Computer.

Cosmos tedy představuje blockchainovou síť, které důvěřuje více než 100 velkých společností.

 

Jaké jsou alternativy k tokenu ATOM?

Ačkoli ATOM by mohl přinést obrovské výnosy v krátkodobém i dlouhodobém horizontu, není to jediné digitální aktivum, které je potenciálně ziskové.

Na kryptoměnovém trhu existují kryptoměny, jako je Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Cardano (ADA), Tronix (TRX), Internet Computer (ICP), EOSIO (EOS), Dogecoin (DOGE), Dash (DASH) ), Polkadot (DOT), Chainlink (LINK) a další.

Kromě toho DeFi coiny, jako jsou AAVE, UNI, COMP, MKR a YFI také můžou přinést působivé zisky.

 

Cosmos (ATOM): Ano či ne?

Investice do nativní kryptoměny ATOM inovativního krypto projektu Cosmus stojí za uvážení.

Třebaže Cosmos čelí v krypro světě tvrdé konkurenci, má zdravý ekosystém a těží z výhody první platformy, která zajišťuje interoperabilita mezi jednotlivými blockchainy.

V lednu 2021 měl ATOM hodnotu 6,49 USD a v květnu 2021 se kryptoměna obchodovala za coiny za 32,14 USD, v říjnu je jeho cena na 35 USD.

Během několika málo měsíců se tak ceny ATOMu několikanásobně zvýšila.

Nicméně samozřejmě musíte rovněž zvážit potenciální rizika a možné důsledky vaší investice do kryptoměny, která je ze své podstaty extrémně volatilní, a tudíž riziková.

Třebaže však není žádná investice bez rizika, investice do ATOMu se obecně jeví jako potenciálně zisková.

 

Jak začít obchodovat s kryptoměnami?

TIP: ZAČNĚTE OBCHODOVAT S KRYPTOMĚNAMI

1) Aktivně obchodujte s kryptoměnami přes světového brokera
[VÍCE INFORMACÍ ZDE].

2) Pasivně kopírujte úspěšné investory s kryptoměnami
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

3) Využijte vše v jednom: obchodní platformu, burzu, peněženku, staking, připravená portfolia, demo účet a další
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]